• Kontrast
 • Tekst
 • Powiększenie
 • Skalowanie treści 100%
 • Aa Czcionka 100%
 • Wysokość linii 100%
 • Odstęp liter 100%

Godziny pracy: pn - pt 7:00-17:00, sobota 8:00 -16:00, niedziela nieczynne

Drewno kominkowe

Drewno kominkowe

Naszym klientom oferujemy tanie drewno kominkowe, świeże i sezonowane w różnych gatunkach, wymiarach i grubościach oraz dostawę i rozładunek u klienta.

Obsługiwane miejscowości: Warszawa, Konstancin, Grodzisk Mazowiecki, Pruszków, Piaseczno (mazowieckie) i wiele innych.

Wybierając drewno do palenia w kominku tzw. drewno kominkowe, należy wziąć pod uwagę kilka parametrów takich jak: gęstość, twardość, łupliwość, zawartość kory, stopień wysuszenia, a także szybkość przesychania. Te parametry drewna kominkowego decydują o wielkości płomienia, ilości uzyskanego ciepła i dymu, który towarzyszy spalaniu. Te parametry mają wpływ również na ceny drewna kominkowego.

Drewno kominkowe a kaloryczność?

Kaloryczność drewna opałowego, czyli jego wydajność zależy od gęstości po wysuszeniu. Niewielki płomień świadczy o paleniu twardego drewna, ale za to oddaje ono więcej ciepła. Spala się wolniej, a więc wymaga rzadszego dokładania. W efekcie, pomimo że ceny takiego drewna są wyższe, może się okazać bardziej ekonomiczne, dodatkowo zajmie mniej miejsca w naszym garażu, niż w przypadku drewna miękkiego.

Drewno kominkowe a jego łupliwość?

Ta cecha nie ma większego znaczenia dla Klienta końcowego, który kupuje drewno kominkowe porąbane na odpowiednie do opału kawałki. Jeżeli kupujemy drewno w dużych kawałkach i mamy je porąbać sami, zdecydowanie łatwiej jest porąbać buk lub brzozę, a trudniejsze zadanie czeka nas z wiązem albo grabem.

Drewno kominkowe a zawartość kory?

Duży udział kory w drewnie kominkowym wpływa na jego wartość opałową. Przy dużym udziale kory trzeba zamówić więcej drewna co wpływa na koszt ogrzewania. Z reguły drewno z dużą zawartością kory jest tańsze, ale również będzie się bardziej dymić co może obniżyć jakość opałową.

Zdolność przesychania drewna kominkowego.

Ta cecha ma znaczenie, kiedy kupujemy drewno świeżo ścięte i musimy zaczekać na jego wyschnięcie. Właściwość ta decyduje o tym, po jakim czasie sezonowania drewno będzie się nadawało do spalenia w naszym kominku. Różnice w czasie przesychania są bardzo duże i mogą wahać się od kilku miesięcy w przypadku brzozy, aż do dwóch lat w przypadku dębu.

Jak sezonować drewno kominkowe?

Drewno, które ma być użyte do kominka po ścięciu powinno być sezonowane, czyli suszone pod dachem średnio przez dwa lata. Istnieją specjalne komory, które mogą przyspieszyć ten proces.

Najlepsze gatunki drewna do kominka

Niezależnie od tego jak długo sezonowane, nie bardzo nadaje się do palenia w kominku drewno z drzew iglastych. Zawiera ono żywicę, która parując, osadza się na szybie oraz wewnątrz komina, tworząc trudną do usunięcia, tłustą warstwę. Żywica pod wpływem wysokiej temperatury może strzelać, co w przypadku kominka otwartego jest szczególnie problematyczne. Takich problemów nie mamy z drewnem zawierającym niewiele żywicy, czyli z drewnem z drzew liściastych. Spala się ono równomiernie, nie wytwarzając przy tym nadmiaru dymu. Przekłada się to nie tylko na czystość szyby kominkowej, ale też o wiele trudniejszego w wyczyszczeniu przewodu kominowego. Niestety nie jest ono bez wad: jeśli zawiera zbyt dużo kwasów i garbników, które w trakcie spalania wydzielają dym, sadzę, kwasy, smołę i inne substancje, również zanieczyszczą kominek i przewód kominowy. Najlepszymi i najbardziej kalorycznymi gatunkami drewna kominkowego są twarde: grab, dąb, buk i jesion. Wartościowe też są drzewa owocowe, a szczególnie śliwa, jabłoń, grusza. Gęstość drewna śliwy jest porównywalna do grabu, a jabłoni i gruszy do jesionu. Mniej kaloryczne są czereśnia i wiśnia, które dodatkowo zawierają gumy drzewne, przez co mogą wydzielać w trakcie spalania więcej zanieczyszczeń.

BRAK DREWNA SUCHEGO!

CENNIK DREWNA RĄBANEGO DŁUGOŚĆ 40 CM [m3]:

1. Drewno liściaste miękkie typu topola i wierzba x 325 zł /m3
2. Drewno iglaste typu sosna i świerk x 325 zł /m3
3. Drewno liściaste twarde (oprócz grabu i śliwy) x 650 zł /m3
4. Drewno śliwowe x 700 zł /m3
5. Drewno grabowe x 700 zł /m3


Za krótszy wymiar dopłata :

 • Długość 30 cm x 30 zł /m3
 • Długość 25 cm x 60 zł /m3
 • Długość 20 cm x 90 zł /m3

Ręczny rozładunek i ułożenie we wskazanym miejscu (oprócz noszenia po schodach) x 80 zł / m3

Do każdego zamówienia oferujemy transport. Dostawa w cenie od 5 m3 ( do 20 km od Piaseczna ).

Wystawiamy faktury VAT

Obsługujemy : Warszawa, Piaseczno, Konstancin-Jeziorna, Magdalenka, Lesznowola, Raszyn, Nadarzyn, Tarczyn, Podkowa Leśna, Grodzisk Mazowiecki, Grójec, Mysiadło, Żabieniec, Góra Kalwaria, Janki, Głosków, Wola Gołkowska, Jazgarzew, Zalesie Dolne i Górne, a także okoliczne miejscowości.

Generalnie cała aglomeracja Warszawy a w szczególności powiaty : piaseczyński, pruszkowski i grodziski

GWARANTUJEMY ZGODNOŚĆ GATUNKOWĄ, JAKOŚĆ I PRZEDE WSZYSTKIM ILOŚĆ

KORZYSTNE CENY, TRANSPORT GRATIS, UKŁADANIE DREWNA

Adres składu drewna:
ul. Wspólna 13, 05-503 Głosków

Co nas wyróżnia?


30 lat doswiadczenia
Wykwalifikowana kadra
Specjalistyczne uprawnienia
Profesjonalne doradztwo
Kontakt
P.P.H.U. Las i Ogród Marcin Ołów
ul. Gajowa 2
05-506 Wilcza Góra
powiat Piaseczno k. Warszawy

tel. +48 504 091 797
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Skład drewna
Adres
ul. Wspólna 13,
05-503 Głosków
Godziny otwarcia
 • poniedziałek - piątek
  7:00 - 17:00
 • sobota
  8:00 - 16:00
 • niedziela
  nieczynne

Copyright © Wszelkie prawa zasteżone.

Projekt i realizacja itee.pl