• Kontrast
 • Tekst
 • Powiększenie
 • Skalowanie treści 100%
 • Aa Czcionka 100%
 • Wysokość linii 100%
 • Odstęp liter 100%

Godziny pracy: pn - pt 7:00-17:00, sobota 8:00 -16:00, niedziela nieczynne

Karczowanie drzew

Karczowanie drzew

Karczowanie drzew - co to jest?

Zazwyczaj każdy z nas spotkał się z pojęciem wycinania drzew, czyli pozbycia się części nadziemnej drzewa lub krzewu. Podstawowa różnica pomiędzy wycinaniem a karczowaniem, dotyczy systemu korzeniowego roślin. Wycinanie polega na pozbywaniu się tylko nadziemnej części drzew, przez co na naszej działce pozostają zarówno ich korzenie, jak również pniaki. W przypadku karczowania pozbywamy się też części podziemnych, dzięki czemu jesteśmy w stanie ponownie zagospodarować dany teren. Termin ten dotyczy również usuwania korzeni po wcześniejszej wycince.

Karczowanie drzew - po co wykonujemy?

Karczowanie drzew wykonujemy w celu ponownego zagospodarowania terenu. Jeżeli miejsce po drzewie lub krzewie ma być zagospodarowane, korzenie muszą być wykopane, a ubytki ziemi w tym miejscu zastąpione glebą, nawiezioną z innego miejsca. Wtedy teren możemy wykorzystać do ponownego sadzenia lub zagospodarowania.

Z reguły na karczowanie drzew decydujemy się z powodu niewystarczającej ilości przestrzeni lub z powodu posiadania starszego drzewa zagrażającego bezpieczeństwu istniejących tam konstrukcji. Wycinka i karczowanie nie są jednak takie proste, jakby się wydawało, dlatego też warto zapoznać się z podstawowymi zasadami oraz regułami postępowania, związanymi w tymi czynnościami.

Karczowanie to złożony proces wieloetapowy, wymagający profesjonalnego sprzętu, wiedzy i doświadczenia, dlatego warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy z wykwalifikowanymi pracownikami, którzy pomogą nam przeprowadzić ten proces z należytym bezpieczeństwem.

Karczowanie drzew możemy przeprowadzić: w Warszawie, Konstancinie, Grodzisku Mazowieckim, Pruszkowie, Piasecznie i wielu innych.

Co nas wyróżnia?


30 lat doswiadczenia
Wykwalifikowana kadra
Specjalistyczne uprawnienia
Profesjonalne doradztwo
Kontakt
P.P.H.U. Las i Ogród Marcin Ołów
ul. Gajowa 2
05-506 Wilcza Góra
powiat Piaseczno k. Warszawy

tel. +48 504 091 797
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Skład drewna
Adres
ul. Wspólna 13,
05-503 Głosków
Godziny otwarcia
 • poniedziałek - piątek
  7:00 - 17:00
 • sobota
  8:00 - 16:00
 • niedziela
  nieczynne

Copyright © Wszelkie prawa zasteżone.

Projekt i realizacja itee.pl