• Kontrast
 • Tekst
 • Powiększenie
 • Skalowanie treści 100%
 • Aa Czcionka 100%
 • Wysokość linii 100%
 • Odstęp liter 100%

Godziny pracy: pn - pt 7:00-17:00, sobota 8:00 -16:00, niedziela nieczynne

Sadzenie drzew

Sadzenie drzew

Sadzenie drzew możemy przeprowadzić: w Warszawie, Piasecznie, Konstancinie, Grodzisku Mazowieckim, Pruszkowie i wielu innych.

Sadzenie drzew jest procesem który wpływa na prawidłowy rozwój drzewa, więc trzeba podejść do tej czynności z należytą wiedzą.

Sadzenie drzew - etap pierwszy wybór miejsca

Każdy gatunek drzew ma określone wymagania, które należy spełnić w celu prawidłowego wzrostu. Wymagania drzew są z góry określone i należy ich przestrzegać, np. dąb powinien być dobrze naświetlony z góry w przeciwnym razie będzie słabo rósł. Powinien też być posadzony na glebie bogatej w związki mineralne. Z drugiej strony, jeżeli nasze miejsce nie spełnia takich wymogów możemy pomyśleć o jarzębie, który toleruje zacienienie i gleby o słabszej jakości.

Sadzenie drzew - etap drugi czyli przygotowanie miejsca

Właściwe przygotowanie terenu do sadzenia drzew jest podstawowym elementem. Nie powinny być to miejsca zachwaszczone, ponieważ wpływa to niekorzystnie na świeżo posadzone drzewka. Jeżeli jest dużo roślinności zielonej np. traw będą one konkurowały o wodę z naszym nowo posadzonym drzewkiem, więc teren powinien być pozbawiony takiej roślinności. Dodatkowo należy spulchnić glebę i nasze miejsce powinno być gotowe.

Sadzenie drzew - etap trzeci

Wykop dołek o wielkości dostosowanej do systemu korzeniowego drzewka. Następnie wbij palik odpowiedniej długości. Długość palika po wbiciu powinna być równa wysokości pnia i dochodzić do korony drzewa. Usyp kopczyk na dnie dołka z ziemi żyznej. Jeżeli w miejscu sadzenia ziemia jest zła, nieurodzajna, należy kopczyk usypać z uprzednio dowiezionej ziemi urodzajnej. Ustaw drzewko w dołku.

Uprzednio należy dokładnie obejrzeć system korzeniowy. Korzenie nadmiernie wydłużone, nadłamane, bądź w inny sposób uszkodzone należy uciąć ostrym sekatorem. Korzenie muszą być starannie ułożone w kopczyku, skierowane w dół - nie mogą podwijać się ku górze.

Zasyp korzenie drzewka najpierw resztą ziemi urodzajnej, a następnie dopełnij ziemią pozostałą. Ziemię należy udeptać promieniście do pnia. Uformuj tzw. miskę zbierającą niewysoki wał ziemny na obwodzie dołka. Przywiąż drzewko do palika taśmą ogrodniczą.

Co nas wyróżnia?


30 lat doswiadczenia
Wykwalifikowana kadra
Specjalistyczne uprawnienia
Profesjonalne doradztwo
Kontakt
P.P.H.U. Las i Ogród Marcin Ołów
ul. Gajowa 2
05-506 Wilcza Góra
powiat Piaseczno k. Warszawy

tel. +48 504 091 797
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Skład drewna
Adres
ul. Wspólna 13,
05-503 Głosków
Godziny otwarcia
 • poniedziałek - piątek
  7:00 - 17:00
 • sobota
  8:00 - 16:00
 • niedziela
  nieczynne

Copyright © Wszelkie prawa zasteżone.

Projekt i realizacja itee.pl